knizhki

В Украйна отмениха ДДС за украинските книгоиздатели

knizhkiВъв вторник, 3 март, президентът на Украйна Петро Порошенко подписа Закон за изменение и допълнение на Данъчния кодекс на Украйна (относно подготовката, изготвянето и разпространението на издаваните в Украйна книги и периодични издания на печатните средства за масова информация), съобщава пресслужбата на Върховната рада.

Съгласно подписания от президента закон, от ДДС се освобождават операциите, свързани с абонамента и доставката на периодичните издания на украинските печатни средства за масова информация (освен изданията с еротичен характер).

Също така няма да се облагат с данък подготовката (литературно, научно и техническо редактиране, коректиране, дизайн и страниране), kazkaизготвянето (печатане върху хартия или записване на електронен носител) и разпространението на издаваните в Украйна книги, включително електронни (освен изданията с еротичен характер), както и ученически тетрадки, учебници и учебни пособия, речници от и на украински.

NV.UA